Kaymakamımız Sayın AKBULUT “Toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, vatandaşın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, devlet otoritesinin tesisi gibi birçok hayati görevi mesai mefhumu gözetmeksizin üstlenmiş olan Emniyet Teşkilatımızın 174. kuruluş yıl dönümünü kutlamaktayız.
Anayasa ve diğer ilgili yasalarla belirlenen bu görev ve sorumlulukları Devlet adına 174 yıldır başarıyla yerine getiren polisimiz, özverisi ve üstün görev anlayışı ile Milletimizin gönlünde taht kurmuştur.  Milletimizin desteğini ve güvenini kazanmıştır. Türk insanının polisine olan güveni ve desteği aynı zamanda Devletine olan güvenin ve desteğinin bir ifadesidir. İnanıyorum ki bu durumun bilinciyle hareket eden ve 174 yıldır bu güveni muhafaza eden Polis Teşkilatımız bundan sonra da bu güveni hiçbir zaman sarsmayacak ve daima güvene layık olacaktır.
 Bu düşüncelerle İlçemizin ve yurdumuzun her köşesinde başarılı çalışmalar yapan Emniyet Teşkilatımızın her kademesindeki fedakâr ve cefakâr mensuplarının bu anlamlı gününü kutluyor, Vatan ve görev uğruna canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”
 
                                                                                                                                                                                               Mehmet Erdem AKBULUT
                                                                                                                                                                                                          Kaymakam