“ Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, gelecek nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Eğitim ve öğretim çağın gereklerine uygun olarak sürekli gelişen, birikim ve tecrübeler ışığında yenilenen, toplumu yücelten ve insanlığa yön veren önemli bir süreçtir. Demokrasinin ve evrensel değerlerin özümsenerek yaşam biçimi olarak benimsenmesi, millî ve manevi değerlerimize bağlılığın artırılması eğitimle gerçekleşecektir.
 Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarılmasında en büyük pay hiç kuşkusuz öğretmenlerimiz sayesinde olacaktır. Öğretmenlerimiz, çağdaş ve müreffeh bir toplum olma yolunda en çok çaba gösteren fedakâr ve bir o kadar da azimli yol göstericilerdir. Öğretmenlerimiz, insan yetiştiren aynı zamanda bir medeniyeti,  bir kültürü inşa eden rehberlerimizdir. Kültürümüzde öğretmenlerimiz anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteberdir. Biz, bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olacak kadar öğretmenlere kıymet vermiş bir dine, öğretmenliği peygamber mesleği olarak görmüş bir kültüre sahibiz. İlim ve irfan sahibi kimselere hürmeti şiar edinmiş bir milletiz. 
 Türkiye’nin 81 ilinde, şehir merkezlerinden en ücra köylere kadar her karışında vazifelerini hakkıyla ifa eden öğretmenlerimizi, mesleklerini fedakarlıkla yerine getirmiş olmalarından dolayı en içten duygularımla tebrik ediyor, tüm öğretmenlerimizin ve Millî Eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü kutluyorum. Görevini yürüten ve emekli öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu günler dilerken, ebediyete irtihal etmiş ve şehit olan öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum”
                                                                                                                                                                                                                                                          Mehmet Erdem AKBULUT
                                                                                                                                                                                                                                                                   Kaymakam